Szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy

Print Drukuj

W czerwcu zorganizowano szkolenie z umiejętności poszukiwania pracy, w którym uczestniczyło 11 osób. Uczestnicy zdobyli wiedzę przydatną w poszukiwaniu zatrudnienia, w tym umiejętności do rozmowy kwalifikacyjnej, pisania życiorysów oraz listów motywacyjnych, a także określenia swoich możliwości zawodowych. Kurs obejmował również informacje o różnych formach zatrudnienia i wsparcia od Urzędu.

Uczestnicy otrzymali stypendium szkoleniowe oraz zwrot kosztów dojazdu. Skorzystali z coachingowych sesji grupowych, co miało na celu zwiększenie wiary we własne możliwości podczas szukania pracy. Opinie uczestników wskazują na wysoką wartość merytoryczną szkolenia oraz pozytywną atmosferę, co przekładało się na ich satysfakcję.

Docenili także odpowiednie podejście prowadzących oraz zorganizowaną grupę. Szkolenie rekomendowane jest dla osób chcących skuteczniej poszukiwać pracy i rozwijać swoje umiejętności. Organizatorzy zapraszają do udziału w kolejnych edycjach szkolenia, oferując kontakt dla chętnych.

W dniach od 5 do 25 czerwca odbyło się szkolenie z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, w którym uczestniczyło 11 osób.

Osoby bezrobotne biorąc udział w zajęciach z zakresu umiejętności poszukiwania pracy, zdobyły wiedzę i umiejętności przydatne w procesie poszukiwania zatrudnienia, m.in.:
  • umiejętności pomocne w rozmowie kwalifikacyjnej;
  • umiejętność poprawnego pisania życiorysów oraz listów motywacyjnych,
  • umiejętność określenia swoich możliwości zawodowych;
  • wiedzę na temat różnych form zatrudnienia i możliwości wsparcia ze strony Urzędu.
Poza tym uczestnicy otrzymują:
  • stypendium szkoleniowe,
  • zwrot kosztów dojazdu.
Dodatkowo uczestnicy szkolenia skorzystali ze wsparcia coacha. Wszyscy uczestnicy wzięli udział w grupowej sesji  coachingowej.
Celem zajęć jest pomoc każdemu uczestnikowi w zbudowaniu wiary we własne możliwości w procesie poszukiwania pracy, co nam się chyba udało, sądząc po ich opiniach, które pozwolimy sobie zacytować:
„Warto uczęszczać na tego typu szkolenia, ponieważ można bardzo dużo się dowiedzieć. Naprawdę polecam każdemu.(…) Warto być odpowiedzialnym. Podczas poszukiwania pracy będę kierował się informacjami zdobytymi podczas szkolenia."
 „Sympatyczni prowadzący z odpowiednim podejściem do uczestników, ciekawy zakres materiału."
„Różnorodna wiekowo grupa była bardzo zorganizowana i pomocna."
 „Jestem bardzo zadowolona z tego szkolenia, z miłej atmosfery i wielu rad. Warto skorzystać z tego szkolenia, żeby szybciej znaleźć pracę".
„Warto starać się o siebie i wierzyć w siebie."
„Warto dążyć do swoich celów."

Jeżeli kogoś to przekonuje, zapraszamy do kontaktu i udziału w następnej edycji szkolenia: Jadwiga Han-Wiśniewska –, tel.  236551996, wew. 335, Ilona Sychocka, wew. 340.
&imagePreview=1

&imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1 &imagePreview=1