Wydawca treści

Ostatnie zajęcia z projektu Rzemiosło Twoją przyszłością!

W tym roku szkolnym, podobnie jak w ubiegłym, realizowaliśmy w szkołach ponadpodstawowych z naszego powiatu nowatorski projekt Rzemiosło Twoją przyszłością. Przypominamy- głównym założeniem projektu jest zbudowanie świadomości zawodowej młodzieży poprzez prezentację zawodów rzemieślniczych oraz występującego na naszym terenie zapotrzebowania na fachowców z konkretnej dziedziny.
Od początku roku szkolnego rozpoczęliśmy intensywne działania. Poprzez przeprowadzenie ankiety wśród uczniów mogliśmy określić ich poziom znajomości lokalnego rynku pracy, poznać plany edukacyjne i zawodowe. Zapoznawszy się z pozyskanymi informacjami przygotowaliśmy cykl spotkań, na których przedstawiliśmy wachlarz możliwości zatrudnieniowych w konkretnych przedsiębiorstwach na terenie powiatu w oparciu o zainteresowania badanych oraz możliwości wsparcia finansowego osób do 30 roku życia dostępne w naszym Urzędzie. Podczas spotkań zachęcaliśmy młodzież do rozwijania swoich pasji, które w przyszłości mogą stać się ich źródłem dochodu. Daliśmy impuls do działania, mobilizując młodzież do odpowiedzialnego wyboru dalszej ścieżki edukacji, by efektem końcowym było zbudowanie zasobu odpowiednio wykwalifikowanych osób.
W tym tygodniu zakończyliśmy realizację tegorocznej edycji projektu. Ostatnią placówką, w której przeprowadziliśmy zajęcia było I Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Mławie. Młodzież chętnie uczestniczyła w spotkaniach, mimo zaplanowanych innych zajęć związanych z przygotowaniami do studniówki, matury czy zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.  Uczniowie stwierdzili, że zajęcia były ciekawe i wpłynęły na postrzeganie mławskiego rynku pracy.
W tym roku szklonym na zajęciach informacyjno-edukacyjnych spotkaliśmy się łącznie z 416 uczniami z 9 szkół ponadpodstawowych z naszego powiatu. Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo i życzymy powodzenia na maturze. Dyrektorom oraz pracownikom szkół dziękujemy za zaangażowanie w realizację projektu.
W przyszłym roku szkolnym spotkamy się kolejną grupą uczniów. Do zobaczenia!
Zdjęcie galerii artykułu:  - ILO (11).jpg&imagePreview=1
Zdjęcie galerii artykułu:  - ILO (11).jpg&imagePreview=1 Zdjęcie galerii artykułu:  - ILO (12).jpg&imagePreview=1 Zdjęcie galerii artykułu:  - ILO (14).jpg&imagePreview=1 Zdjęcie galerii artykułu:  - ILO (9).jpg&imagePreview=1

Załączniki

Prezentacja.zbiorcza
Prezentacja.zbiorcza.pdf 409 KB