Публикатор

„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie mławskim (IV)"

logo programu unijnego

Powiat Mławski /Powiatowy Urząd Pracy w Mławie
 
realizował projekt
 
„Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie mławskim (IV)"


współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój Oś Priorytetowa I – Osoby młode na rynku pracy, Działanie 1.1. Wsparcie osób młodych na regionalnym rynku pracy – projekty pozakonkursowe, Poddziałanie 1.1.1 Wsparcie udzielane z Europejskiego Funduszu Społecznego.
 
Celem projektu było zwiększenie możliwości zatrudnienia osób młodych do 29 roku życia pozostających bez pracy w powiecie mławskim.
 
Projekt skierowany był do osób w wieku 18-29 lat zarejestrowanych jako bezrobotne w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie oraz osób do 29 roku życia pracujących, przedsiębiorców i pracowników organizacji pozarządowych korzystających ze wsparcia w ramach art. 15zzb, 15zzc, 15zze Ustawy z dnia 02.03.2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.
 
W ramach projektu zrealizowano następujące formy wsparcia:
- poradnictwo zawodowe – 470 osób,
- staże – 200 osób,
- prace interwencyjne – 87 osób,
- szkolenia – 6 osób,
- bony na zasiedlenie – 76 osób,
- jednorazowe środki na podjęcie działalności gospodarczej – 71 osób,
- refundacja kosztów wyposażenia/doposażenia stanowiska pracy – 29 osób.
- instrumenty dofinansowania – 370 osób.
 
Wartość projektu 6 856 179,96 zł (w tym: kwota w części EFS – 5 778 388,49 zł; kwota w części wkładu krajowego – 1 077 791,47 zł).
Okres realizacji projektu: 01.01.2020r. – 31.12.2022r.
 

Informacje o publikacji dokumentu

Aktualności

Nabór wniosków w sprawie udzielenia z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy

Powiatowy Urząd Pracy w Mławie
ogłasza, iż od dnia 03.02.2025r. uruchamia nabór wniosków w sprawie udzielenia z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy

Termin trwania naboru: 03.02.2025 – 14.02.2025

UWAGA!!!

Informujemy, iż wnioski należy składać na obowiązującym wzorze (wersja 1/2025).
 

Kompletne wnioski – zapakowane w kopertę - można składać codziennie od dnia 03.02.2025r. do 14.02.2025r.  w godz. 8.15 - 15.00 w Punkcie Obsługi Klienta lub wysłać pocztą na adres: Powiatowy Urząd Pracy w Mlawie, ul. Wyspiańskiego 7, 06-500 Mława (liczy się data wpływu wniosku do Urzędu).
 
Bliższych informacji udziela Justyna Ćwiklińska – specjalista do spraw programów pod numerem telefonu 023 655-19-96 wew. 316, kom. 504-755-715.

Obsługa klienta w godz. 8.15 – 14.00
 
UWAGA:
Jednocześnie informujemy, iż przed złożeniem wniosku w sprawie udzielenia z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy należy dokładnie zapoznać się z Regulaminem w sprawie udzielania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy w Powiatowym Urzędzie Pracy w Mławie. Regulamin jest dostępny na stronie internetowej Urzędu.
 
Wnioski w sprawie udzielenia z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy można uzyskać w siedzibie Urzędu lub pobrać ze strony internetowej pod adresem: https://mlawa.praca.gov.pl/dla-pracodawcow-i-przedsiebiorcow/wsparcie-tworzenia-miejsc-pracy/refundacja-kosztow-wyposazenia-lub-doposazenia-stanowiska-pracy
 
Z uwagi na fakt, iż to Pracodawca sam z własnej woli ubiega się o przyznanie środków, w pełni jest odpowiedzialny za treść wypełnionego wniosku i sam decyduje o jego zawartości. W związku z powtarzającymi się sytuacjami, w których Wnioskodawcy oczekują wypełniania wniosków przez pracowników Urzędu, informujemy, iż nie ma możliwości konsultowania z pracownikami Urzędu roboczych ani ostatecznych wersji składanych wniosków.

 


Ogłoszenie o naborze- KFS

Ogłoszenie o  naborze

Powiatowy Urząd Pracy w  Mławie ogłasza nabór wniosków o  przyznanie środków z   Krajowego Funduszu Szkoleniowego (KFS) na finansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i/lub pracodawców.

Nabór wniosków prowadzony będzie w  terminie 03.02.2025 r.- 14.02.2025 r.

Rozpatrywane będą tylko kompletne wnioski (tj. wniosek + wymagane załączniki), złożone w  terminie naboru.

  • Finansowane może zostać wyłącznie kształcenie ustawiczne, które rozpocznie się po zawarciu przez Starostę z Pracodawcą umowy o  dofinansowanie,
  • Planując termin kształcenia należy mieć na uwadze czas niezbędny na rozpatrzenie wniosków (do 30 dni od złożenia do PUP Mława) oraz na przygotowanie i zawarcie umowy,
  • Jeżeli Pracodawca chce ubiegać się o  więcej niż jedno kształcenie, na każde z nich składa oddzielny wniosek,
  • Środki z  KFS są środkami publicznymi a finansowanie kształcenia, co najmniej w  70% ze środków publicznych jest zwolnione z podatku VAT,
  • Należność za kształcenie musi zostać uregulowana w  2025 roku, również kształcenie ustawiczne dofinansowane ze środków KFS musi rozpocząć się w  roku, na który zostały przyznane środki.

O środki mogą ubiegać się pracodawcy zgodnie z  priorytetami wydatkowania środków KFS na 2025 r.

Minister właściwy ds. pracy określił następujące priorytety wydatkowania KFS w 2025 r:

1) Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w zawodach określonych jako deficytowe na danym terenie tj. w powiecie lub w województwie.

2) Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji w związku z zastosowaniem w firmach nowych procesów, technologii i narzędzi pracy.

3) Wsparcie kształcenia ustawicznego pracodawców i ich pracowników zgodnie z potrzebami

szkoleniowymi, które pojawiły się na terenach dotkniętych przez powódź we wrześniu 2024 roku.

4) Poprawa zarządzania i komunikacji w firmie w oparciu o zasady przeciwdziałania dyskryminacji i mobbingowi, rozwoju dialogu społecznego, partycypacji pracowniczej i wspierania integracji

w miejscu pracy.

5) Promowanie i wspieranie zdrowia psychicznego oraz tworzenie przyjaznych środowisk pracy poprzez m.in. szkolenia z zakresu zarządzania wiekiem, radzenia sobie ze stresem, pozytywnej psychologii, dobrostanu psychicznego oraz budowania zdrowej i różnorodnej kultury organizacyjnej.

6) Wsparcie cudzoziemców, w szczególności w zakresie zdobywania wiedzy na temat polskiego prawa pracy i integracji tych osób na rynku pracy.

7) Wsparcie rozwoju umiejętności i kwalifikacji niezbędnych w sektorze usług zdrowotnych

i opiekuńczych.

8) Rozwój umiejętności cyfrowych.

9) Wsparcie rozwoju umiejętności związanych z transformacją energetyczną.

Przy rozpatrywaniu wniosków tutejszy Urząd uwzględniać będzie:

•          zgodność dofinansowywanych działań z ustalonymi priorytetami wydatkowania środków KFS na dany rok;

•          zgodność kompetencji nabywanych przez uczestników kształcenia ustawicznego z   potrzebami lokalnego lub regionalnego rynku pracy;

•          koszty usługi kształcenia ustawicznego wskazanej do sfinansowania ze środków KFS w  porównaniu z   kosztami podobnych usług dostępnych na rynku;

•          plany dotyczące dalszego zatrudnienia osób, które będą objęte kształceniem ustawicznym finansowanym ze środków KFS;

•          możliwość sfinansowania ze środków KFS działań określonych we wniosku z   uwzględnieniem limitów, o  których mowa w  art. 109 ust. 2k i 2m ustawy.

Przy rozpatrywaniu wniosków Powiatowy Urząd Pracy w  Mławie będzie preferować:

•          Wnioski od wnioskodawców, którzy po raz pierwszy ubiegają się o  przyznanie środków,

•          Wnioski od wnioskodawców, z którymi dotychczasowa współpraca nie budzi zastrzeżeń,

•          Wnioski na kwalifikacyjne kursy zawodowe, studia podyplomowe, szkolenia związane z wykonywanym zawodem i zajmowanym stanowiskiem,

•          Rodzaje szkoleń: pierwszeństwo przyznawana środków mają pracodawcy wnioskujący o  szkolenia zawodowe lub uprawnienia w  danym zawodzie,

•          Wysokość kosztów kształcenia (jednostkowa cena kształcenia danego szkolenia zostanie poddana analizie w  oparciu o  ceny szkoleń na rynku),

•          Uzasadnienie potrzeby kształcenia (w oparciu o  zajmowane stanowisko i profil działalności firmy oraz potrzeby rynku pracy).

Złożone wnioski podlegać będą ocenie zgodnie z Kartą oceny wniosku pracodawcy o  przyznanie środków z   Krajowego Funduszu Szkoleniowego na sfinansowanie kosztów kształcenia ustawicznego pracowników i pracodawcy, stanowiącej załącznik do Regulaminusprawie przyznawania środków z   Krajowego Funduszu Szkoleniowego na kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawców przez Powiatowy Urząd Pracy w  Mławie. W  związku z   powyższym Pracodawca powinien zapoznać się z   Regulaminem przyznawania środków z   Krajowego Funduszu Szkoleniowego, który jest zamieszczony na stronie Urzędu.

Z uwagi na fakt, iż to Pracodawca sam z własnej woli ubiega się o przyznanie środków, w  pełni jest odpowiedzialny za treść wypełnionego wniosku i sam decyduje o  jego zawartości. W  związku z powtarzającymi się sytuacjami, w  których Wnioskodawcy oczekują wypełniania wniosków przez pracowników Urzędu informujemy, iż Pracownik merytoryczny nie pomaga wypełniać wniosków, może jedynie skonsultować wniosek lub odpowiedzieć na konkretne pytania do wniosku.

Wnioski dostępne są na stronie internetowej w  dokumentach do pobrania: mlawa.praca.gov.pl oraz pod niniejszym ogłoszeniem o  naborze.

Wnioski wraz z załącznikami można składać w  siedzibie PUP w  Mławie, ul. Stanisława Wyspiańskiego 7, w godz. 8.15- 15:00, lub drogą elektroniczną: https://www.praca.gov.pl

Osoba do kontaktu: Anna Czaplicka- Kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej,

nr tel. 789 045 796 lub 23 654 19 96 wew. 314.

UWAGA:

Wszystkie załączniki do wniosku będące kserokopiami muszą być poświadczone przez Wnioskodawcę poprzez umieszczenie klauzuli „za zgodność z oryginałem" wraz z podpisem Wnioskodawcy oraz datą potwierdzenia.

Załączniki

Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis-od 9 sierpnia 2024 (1)
Formularz informacji przedstawianych przy ubieganiu się o pomoc de minimis-od 9 sierpnia 2024 (1).pdf 712 KB
Regulamin- KFS 2025 (1)
Regulamin- KFS 2025 (1).pdf 12106 KB
WNIOSEK KFS 2025- limit podstawowy (1)
WNIOSEK KFS 2025- limit podstawowy (1).pdf 1071 KB

Mini Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami

Od wielu lat wspieramy klientów naszego Urzędu znajdujących się w szczególnej sytuacji na rynku pracy, do których należą osoby z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Dla Nich zorganizowaliśmy Mini Targi Pracy, podczas których osoby z niepełnosprawnościami miały możliwość bezpośredniej rozmowy z pracodawcami wyrażającymi gotowość ich zatrudnienia.

Wieloletnią tradycją Urzędu jest organizacja corocznych Targów Pracy dla osób poszukujących zatrudnienia z naszego powiatu, jednak Targi wyłącznie dla osób z niepełnosprawnościami zorganizowaliśmy po raz pierwszy.

Celem Targów jest zwrócenie uwagi pracodawców na osoby, które ze względów zdrowotnych są nieaktywne zawodowo, ale poszukują zatrudnienia,  bo tkwi w nich niewykorzystany potencjał zawodowy.

Zaproszonych gości, czyli pracodawców i osoby zainteresowane podjęciem zatrudnienia, przywitał Pan Witold Żerański Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie informując o działaniach dotyczących wsparcia osób z niepełnosprawnościami. Targi są wstępem i przygotowaniem do skorzystania z dalszej pomocy oferowanej przez Urząd w 2025 roku, poprzez realizację programu regionalnego dla 10 osób z niepełnosprawnościami zgodnie, z którym przewidziane zostały subsydiowane formy wsparcia takie jak: staże, prace interwencyjne, refundacja kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowisk pracy oraz środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

W wydarzeniu wzięło udział 8 pracodawców: firma Eksbut Ewa Kusz- Domaradzka, ExiWork. Sp.z.o.o, Lubaz Sp.z o.o. Sp.k, Paweł Karpiński Auto-Myjnia, Arawelo Sp. z o. o, Zakłady Mięsne ,, Czaplicki’’ Sp. z o. o., Piekarnia Cukiernia Szczepkowscy Sp.k. oraz firma Gawax Martyna Gawryszewska. Oferowano takie stanowiska pracy jak: pomoc szwaczki, pracownik produkcji, pracownik magazynu, pracownik biurowy, rozbieracz, kucharz, kasjer, sprzątaczka, pomocnik piekarza, sprzedawca.

Wśród osób z niepełnosprawnościami była grupa uczestników „Szkolenia z zakresu umiejętności aktywnego poszukiwania pracy” oraz osoby, które zostały zaproszone przez pracowników Urzędu, jak również takie, które uzyskały informacje o naszym wydarzeniu z Radia 7 i naszej strony internetowej.

Wierzymy, że uczestniczący pracodawcy pozyskają nowych pracowników,  których cechuje wysokie zaangażowanie oraz motywacja do pracy, mimo ograniczeń zdrowotnych. Kandydat do pracy z niepełnosprawnościami, jeżeli otrzyma szansę zatrudnienia wykonuje swoje obowiązki sumiennie podkreślając lojalność wobec pracodawcy.

Zatrudnienie osób z niepełnosprawnościami wpływa również na wizerunek firmy, postrzeganie pracodawcy jako otwartego na problemy innych oraz dbającego o dobre relacje z otoczeniem.

Mini Targi Pracy dla osób z niepełnosprawnościami staną się stałym puntem naszych działań. Zapraszamy do współpracy

Osoba do kontaktu: Jadwiga Han –Wiśniewska, tel 23-654-52 85 wew. 335

JH-W

Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (41)
Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (41) Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (42) Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (43) Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (44) Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (45) Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (46) Zdjęcie galerii artykułu:  - 1 (47) Zdjęcie galerii artykułu:  - 2 (1) Zdjęcie galerii artykułu:  - 2 (12) Zdjęcie galerii artykułu:  - 2 (15) Zdjęcie galerii artykułu:  - 2 (16) Zdjęcie galerii artykułu:  - 2 (27) Zdjęcie galerii artykułu:  - 2 (3) Zdjęcie galerii artykułu:  - 2 (9)

Krajowy Fundusz Szkoleniowy


Szkolenia i bony szkoleniowe - informacje dodatkowe

Szkolenia i bony szkoleniowe - informacje dodatkowe

Osoba do kontaktów:
Katarzyna Bartosiewicz- specjalista ds rozwoju zawodowego
pok. nr 208, 
023 654 34 01, 655 19 96 wew. 338
katarzynabartosiewicz@pup.mlawa.pl

Załączniki

Regulamin- Szkolenia
Regulamin- Szkolenia.pdf 4025 KB
Regulamin Szkolenia indywidualne 2025
Regulamin Szkolenia indywidualne 2025.pdf 322 KB
WNIOSEK- szkolenie indywidualne 2025
WNIOSEK- szkolenie indywidualne 2025.pdf 267 KB
Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej
Oświadczenie o zamiarze podjęcia działalności gospodarczej.pdf 136 KB
Oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia
Oświadczenie pracodawcy o zamiarze zatrudnienia.pdf 157 KB
Plan szkoleń w 2025r (1)
Plan szkoleń w 2025r (1).pdf 2487 KB

Informacje o publikacji dokumentu

Menu Display