Prace interwencyjne – warto skorzystać

Prace interwencyjne mogą zostać zorganizowane na dowolnym stanowisku pracy. W praktyce, zatem nie jest istotne to, czy pracodawca prowadzi firmę, w której zatrudnienie znajdą pracownicy fizyczni czy biurowi.
Okres trwania prac interwencyjnych wynosi do 6 miesięcy, po których pracodawca zobowiązany jest do dalszego zatrudniania osoby przez okres 4 miesięcy. Wysokość refundacji wynosi około 980,00 zł miesięcznie wiec przy wypłaceniu całej refundacji pracodawca oszczędza nawet do 5.880,00 zł.
Każdy pracodawca, który chce w swoim zakładzie pracy zorganizować prace interwencyjne, powinien skontaktować się z Urzędem Pracy w Mławie i złożyć stosowny wniosek wraz z załącznikami. Przed złożeniem wniosku o organizację takich prac warto również dokładnie zapoznać się z regulaminem dotyczącym ubiegania się o tę formę wsparcia. Dodatkowo, o czym również powinien pamiętać każdy podmiot, pomoc jest udzielana zgodnie z warunkami pomocy de minimis.
Jeżeli złożony wniosek zostanie rozpatrzony pozytywnie, wówczas pracodawca jest zobowiązany do podpisania umowy z Urzędem Pracy. W tej określone zostają warunki, na jakich osoba bezrobotna będzie świadczyła pracę.
Jak więc widać warto postarać się o prace interwencyjne. Prawa pracownika są w tym przypadku takie same jak prawa pracownika zatrudnionego na normalną umowę o pracę. Wniosek o skierowanie na prace interwencyjne składa pracodawca, jednak bezrobotny może samodzielnie znaleźć pracodawcę i nakłonić go do złożenia tego wniosku.
Powiatowy Urząd Pracy w Mławie prowadzi aktualnie nabór wniosków o zorganizowanie prac interwencyjnych, potrwa on do momentu wyczerpania środków. Bliższych informacji udziela Grażyna Han – specjalista ds. programów pod numerem telefonu 23 654-34-01 wew. 312 lub osobiście w pokoju nr 119 (I piętro).
 
Załączniki
Broszurka prace interwencyjne (pdf, 209 KB)