W dniu 05.11.2019r. w siedzibie naszego Urzędu odbyło się seminarium pn. „Aktywna kobieta-czas na pracę!". Organizatorami spotkania byli Jerzy Rakowski Starosta Mławski i Witold Żerański Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Mławie.
Seminarium skierowane było  głównie do kobiet, które licznie przybyły na spotkanie i to zarówno te zarejestrowane jako osoby bezrobotne, jak i te pracujące. Ponadto w seminarium uczestniczyły  przedstawicielki kół gospodyń wiejskich z powiatu mławskiego oraz pracodawcy i przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Celem spotkania było przedstawienie działań i efektów związanych z realizowanym przez nas projektem skierowanym do kobiet oraz zapoznanie uczestników z  planami Urzędu na rok 2020.
Na wstępie Pani Anna Ewa Cicholska Poseł na Sejm RP zaprezentowała wyniki badań nt.  sytuacji kobiet na rynku pracy. Po jej wystąpieniu przedstawione zostały  projekt „ Aktywna kobieta-czas na pracę!" oraz program „Kobieta w biznesie-kobietą sukcesu" realizowane przez nasz Urząd. Pani Anna Kowalska-Welenc i Pani Anna Szatkowska  koordynujące te działania zapoznały uczestników z założeniami obu inicjatyw, ze stopniem ich realizacji oraz z planami na kolejne lata ich realizacji. Uczestnikom seminarium przedstawione zostały również  plany dotyczące powstania w roku 2020 na terenie powiatu mławskiego dwóch spółdzielni socjalnych oraz sytuacja panująca obecnie na lokalnym rynku pracy. Następnie w kilkuminutowych wystąpieniach swoimi doświadczeniami związanymi z powrotem na rynek pracy podzieliły się Panie, które skorzystały z form aktywizacji dostępnych w ramach projektu oraz pracodawcy z firm WIPASZ SPÓŁKA AKCYJNA Zakład Drobiarski w Mławie, Pantos Logistics Poland Sp. z o.o.  oraz  Arawelo spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, którzy przedstawili specyfikę pracy na stanowiskach pracownik biurowy, pracownik produkcji, logistyk magazynowy, kontroler jakości, doradca klienta, sprzedawca-kasjer, garmażer. Na koniec zagadnienia z zakresu ubezpieczeń społecznych omówił pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych ( m.innymi. zasady oskładkowania umów uaktywniających).
 Na zakończenie seminarium Dyrektor Urzędu Pracy- Witold Żerański podziękował wszystkim uczestnikom za przybycie,  zachęcił do korzystania z form wsparcia dostępnych w Urzędzie, jak również zapewnił, że nasze działania będą kontynuowane i rozszerzone o dodatkowe praktyki w przyszłym roku, tak aby jak największa liczba osób w tym kobiet znalazła zatrudnienie.